Риболовне місце України

Рибалка в річці Дністер: на яку рибу очікувати рибалкам?

Для любителів риболовлі важливо знати, за якою рибою вони приїхали, адже для умовних краснопірки та коропа потрібно мати різні наживки, прикормки та вудилища. Тому, давайте розглянемо, яку рибу можна виловити у Дністрі та яке обладнання для цього треба мати. Варто зауважити, що набагато раніше Дністер був дуже зарибленою водоймою, а жителі найближчих населених пунктів займались риболовлею як основним видом діяльності і мали із цього прибуток. Проте, кількадесят років тому усе змінилось і промисловий вилов риби значно зменшив різноманіття та кількість риби. 

Дикий короп або Сазан

Сазани, фактично, є предками сучасних коропів, і за усіма характеристиками дуже схожі на них. Серед іхтіологів навіть ходить жарт, що сазани як леви, а коропи – як кошенята. Для них потрібно обирати аналогічну наживку та прикормку. Основна відмінність сазанів і коропів – у їх зовнішньому вигляді і характері. 

Щодо зовнішнього вигляду, то сазан має довшу форму тіла, тоді як коропи – більш широку. Якщо ж говорити про характер, то сазани більш полохливі, тому не часто клюють. І витягувати його потрібно сильно, але одночасно повільно. 

Карась

Насправді не дивно, що у Дністрі можна виловити карася, адже він водиться у майже у всіх прісноводних водоймах. Як і зазвичай, карась відмінно клює на опаришів, червів, метеликів, і навіть на перловку. Просто приїздіть у прохолодну погоду, ставте на глибину 0,5-1,5 м і буде вам радість. 

Лящ

Із лящами уже цікавіше, адже вони – придонні риби, які люблять стоячу воду. Але під час нашої рибалки ми змогли все ж впіймати одненького. Його найкраще шукати у місцях із уповільненою течією: у загинах меандрів, поміж рогози і очерету. І ще зверніть увагу, що лящ любить прохолодну воду, тому відкривайте на нього полювання пізно увечері, або навіть вночі. А от у літню спеку ви маєте дуже низькі шанси на успіх вилову ляща. 

Судак і білий амур

Судаків ви можете знайти в чистих, не забруднених частинах Дністра, – такі вже його повадки. На судаків, як і на сазанів підходить одна й та ж наживка й прикормка. Але от для білого амура потрібна буде уже інша стратегія, адже вони є травоїдними рибами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *