Яку рибу можна спіймати в Дніпрі на території Київської області?

Чимало жителів Києва та Київської області займаються риболовлею у вільний час. Та воно й не дивно: це заняття є спокійним, розслабляє, знімає стрес, та дає на кілька годин забути про буденні проблеми. Особливо це актуально для резидентів столиці, адже із таким стрімким і різким темпом життя часто хочеться призупинити час і почати дихати на повні груди. Саме це й дасть вам риболовля. Тому, давайте підготуємось до любительської риболовлі у Дніпрі. 

Окунь, судак і щука

Давайте об’єднаємо цих прісноводних в одну категорію, адже полювання на них має схожий вигляд, лише із малесенькими нюансами. Так, наприклад, усі вони є хижими, отже для них краще брати білкові прикормки й наживки: метеликів, черв’яків, опаришів. Деякі відчайдухи навіть на парену перловку ловлять судаків. 

Окунь дуже полюбляє плавну погоду, яка супроводжується теплими вітрами, стабільною температурою і атмосферним тиском. 

Судак вибагливий до якості води: в каналах поблизу Дніпра його не знайдете, бо він живе переважно у чистих частинах води, які достатньо збагачені киснем. 

Щука в свою чергу ненавидить спеку і часто опускається на дно, щоб перечекати до кращої погоди. Тому, шукайте її там, де глибше дно, більше рослин і нерівномірний рельєф. 

Білизна (жерех) та в’язь (язь)

Ці риби не є частим уловом, тому про них інколи забувають. Проте їх все ще реально виловити у київському Дніпрі. Білизна майже постійно полює на здобич, але дуже обережна за своєю натурою: не любить вона чіплятись за гачок. Серед її здобичі часто потрапляються маленькі ракоподібні, комахи, дрібні риби, тому для неї найкраще підходить білкова наживка й прикормка – мотильки, хробаки, опариші і їм подібні. Найкраща стратегія полювання на жереха – закинути фідер у місцину із високою рослинністю: порослими берегами річки. Адже сама риба дуже любить там чатувати на свою здобич. 

А от в’язь – ще більш полохлива риба. Коли ви чули, що рибалити треба мовчки – то от це про язя. Адже цього прісноводного лякають найменші шорохи. Аналогічно із попередниками, в’яз ловиться на приманку на хижака, що досить спрощує риболовлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *